Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Rincian produk
Nama merek: Haijiang
Sertifikasi: ISO9001,CE
Model Number: HJF-160
Syarat Pembayaran & Pengiriman
Minimum Order Quantity: 1 Set
Harga: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Special: |
PET Fittings Use |
Type: |
Preform Injection |
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Voltage: |
As Customer Required |
Shot Size: |
1766 Cm³ |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Product: |
Cold Runner Plastic Injection Mold |
Screw Diameter: |
30-50 Mm |
Special: |
PET Fittings Use |
Type: |
Preform Injection |
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Voltage: |
As Customer Required |
Shot Size: |
1766 Cm³ |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Product: |
Cold Runner Plastic Injection Mold |
Screw Diameter: |
30-50 Mm |
| Model | HJF-160 |
| Tonase Penjepitan | 4800 KN |
| Diameter Lubang | 160 mm |
| Rentang Ketebalan Cetakan | 180-470 mm |
| Rentang Diameter Sekrup | 30-50 mm |
| Berat Shot | 1590 gram |
| Ukuran Shot | 1766 cm³ |
| Gaya Ejektor | 2-4 ton |
| Jumlah Ejektor | 5 buah |