Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Rincian produk
Nama merek: Haijiang
Sertifikasi: ISO9001,CE
Model Number: HJF-160
Syarat Pembayaran & Pengiriman
Minimum Order Quantity: 1 Set
Harga: 30000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Style: |
Horizontal |
Product: |
Cold Runner Plastic Injection Mold |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Mould Thickness: |
180-470 Mm |
Shot Size: |
1766 Cm³ |
Ejector Force: |
2-4 Ton |
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Shot Weight: |
1590 G |
Style: |
Horizontal |
Product: |
Cold Runner Plastic Injection Mold |
Plasticizing Way: |
By Screw |
Mould Thickness: |
180-470 Mm |
Shot Size: |
1766 Cm³ |
Ejector Force: |
2-4 Ton |
Controlsystem: |
PLC With Touch Screen |
Shot Weight: |
1590 G |
| Tonase Penjepitan | 4800 KN |
|---|---|
| Diameter Lubang | 160 mm |
| Berat Tembakan | 1590 g |
| Ukuran Tembakan | 1766 cm³ |
| Diameter Sekrup | 30-50 mm (dapat disesuaikan) |
| Sistem Ejector | 5 buah |
| Gaya Ejector | 2-4 ton |
| Gaya Mesin | Horizontal |
| Voltase | Dapat disesuaikan dengan kebutuhan pelanggan |