Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Rincian produk
Nama merek: Haijiang
Sertifikasi: ISO9001,CE
Model Number: HJF-780
Syarat Pembayaran & Pengiriman
Minimum Order Quantity: 1 Set
Harga: 36000
Packaging Details: Standard Shipping Packing
Delivery Time: 35 Days
Payment Terms: TT,LC,DP
Supply Ability: 300 Sets Per Month
Hydraulicsystem: |
Closed Loop |
Opening Stroke: |
1500mm |
Injectionpressure: |
100-2000 MPa |
Injection Speed: |
1000 |
Ejector Force: |
100 Tons |
Control System: |
Computerized |
Surface Treatment: |
Polish |
Motor Power: |
55kw |
Hydraulicsystem: |
Closed Loop |
Opening Stroke: |
1500mm |
Injectionpressure: |
100-2000 MPa |
Injection Speed: |
1000 |
Ejector Force: |
100 Tons |
Control System: |
Computerized |
Surface Treatment: |
Polish |
Motor Power: |
55kw |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Machine Type | Automatic |
| Opening Stroke | 1500mm |
| Power Supply | High Voltage |
| Product Materials | PP, PE, PC, PA, PS, PU, PVC, PMMA, ABS |
| Hydraulic System | Closed Loop |
| Ejector Force | 100 Tons |
| Pump Motor Power | 18.5 kW |
| Injection Speed | 1000 mm/s |
| Surface Treatment | Polish |
| Cooling Capacity | 6800~24300 |