Ningbo Haijiang Machinery Co.,Ltd. sales@china-haijiang.com 86-574-88233242
Rincian produk
Place of Origin: Ningbo,China
Nama merek: Haijiang
Sertifikasi: CE/ISO
Model Number: HJF240
Syarat Pembayaran & Pengiriman
Minimum Order Quantity: 1 SET
Harga: USD25000
Packaging Details: Standard export packing
Delivery Time: 35 days
Payment Terms: TT
Supply Ability: 30 SETS per month
Product Name: |
Syringe Making Machine |
Air Pressure: |
0.6-0.8Mpa |
Syringe Size: |
1ml-50ml |
Weight: |
7t |
Frequency: |
50/60HZ |
Power Consumption: |
11.65KW |
Product Type: |
Automatic |
Product Name: |
Syringe Making Machine |
Air Pressure: |
0.6-0.8Mpa |
Syringe Size: |
1ml-50ml |
Weight: |
7t |
Frequency: |
50/60HZ |
Power Consumption: |
11.65KW |
Product Type: |
Automatic |
| Spesifikasi | Rincian |
|---|---|
| Nomor Model | HJF240 |
| Merek | Haijiang |
| Kecepatan Produksi | 30-45 buah per menit |
| Jangkauan Ukuran Jarum Suntik | 1 ml sampai 50 ml |
| Konsumsi Daya | 11.65 KW |
| Konsumsi Udara | 00,3 m3/menit |
| Tekanan udara | 00,6-0,8 Mpa |
| Berat mesin | 7 Ton |
| Dimensi | 3000 × 1200 × 1800 mm |
| Frekuensi | 50/60 Hz |
| Sertifikasi | CE, ISO9001 |